بازدید:15797

کفپوش اپوکسی دکوراتیو

کفپوش اپوکسی دکوراتیو سلام در این مقاله قصد دارم در مورد کفپوش اپوکسی دکوراتیو و دنیای وسیع از طرح ها و نقش‌های فراوانی که می‌توان با متریال کفپوش اپوکسی به وجود آورد صحبت کنم این مقاله در واقع زیر مجموعه‌ی…

کفپوش اپوکسی دکوراتیو

سلام در این مقاله قصد دارم در مورد کفپوش اپوکسی دکوراتیو و دنیای وسیع از طرح ها و نقش‌های فراوانی که می‌توان با متریال کفپوش اپوکسی به وجود آورد صحبت کنم این مقاله در واقع زیر مجموعه‌ی مقاله‌ی کفپوش اپوکسی چیست (قسمت اول) است که اگر این مقاله را مطالعه نکردید توصیه می‌کنم برای درک بهتر کفپوش اپوکسی دکوراتیو ابتدا آن را مطالعه کنید. کفپوش اپوکسی دکوراتیو دنیای وسیعی دارد و می توان با خلاقیت هر روز مدل ها و طرح های جدیدی را در آن به وجود آورد.

تاریخچه ی کفپوش اپوکسی دکوراتیو:

کفپوش های اپوکسی سالیان زیادی هست که وارد صنعت ساختمان و بخصوص مراکزی از قبیل کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و بیمارستان‌ها و پارکینگ‌ها شده است. ولی مدل کفپوش اپوکسی دکوراتیو مدت زمان زیادی نیست که جای خود را در میان خانه ها باز کرده یک نوع کار جدید در کل دنیا محسوب میشود. روش ورود کفپوش اپوکسی دکوراتیو به داخل ایران به این گونه بود که وقتی توریست‌ها کشور به کشورهایی مثل دبی و ترکیه و کشورهای اروپایی سفر می‌کردن. در مراکز تجاری و در هتل‌ها با این مدل از کفپوش ها مواجه می‌شدند. که با ورودشان به کشور از دیزاینر ها ساختمان و معماران در خواست این‌چنین کفپوش هایی کرده‌اند؛ و به این شکل کم‌کم کفپوش اپوکسی دکوراتیو داخل ایران وارد شد.

انواع کفپوش های دکوراتیو اپوکسی:

کفپوش اپوکسی دکوراتیو طرح سه بعدی:

بیشترین حجم از کفپوش اپوکسی دکوراتیو رو کفپوش های سه بعدی دربردارند. مدلی از کفپوش اپوکسی با طرح های و نقش های سه‌بعدی و بسیار زیبا که چشم بیننده رو خیره می کنه و همه دوست دارند از این نوع کفپوش در منزل خود داشته باشند. این کفپوش های سه بعدی با استفاده از متریال اپوکسی و پوستر های چاپی اجرا میشود.

برای ورود به مقاله یکفپوش اپوکسی سه بعدی کلیک کنید

کفپوش اپوکسی دکوراتیو طرح استیکری یا دو بعدی:

مورد دیگری از کفپوش های دکوراتیو اپوکسی کفپوش های دوبعدی یا استیکری هستند که بسیار لاکچری و زیبا هستند و با طرح های وکتور مانند و از جنس استیکر معمولاً در رنگ‌های مشکی و سفید و طلایی خودنمایی می‌کنند.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو طرح افکتی یا ابر و باد :

مدل دیگری از کفپوش های دکوراتیو اپوکسی کفپوش هایی با طرح های ابروباد هستند این مدل کفپوش ها بسته به نوع انتخاب رنگ یعنی رنگهای ساده یا متالیک به دو دسته تقسیم می‌شوند. رنگ‌های ساده از قیمت مناسب‌تری نسبت به متالیک برخوردار هستند ولی رنگ‌های متالیک جذاب‌تر و زیباتر و براق‌تر هستند. اجرای این مدل کفپوش های کاملاً سلیقه‌ای و بعضاً تصادفی می‌باشد چون طرح آن بعد از پایان کار مشخص می‌شود که چه فرمی به خود گرفته. برای اجرای این مدل کفپوش ها به هارمونی رنگ‌ها خیلی توجه کنید.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو طرح گرانیتی یا پولکی:

کفپوش های دکوراتیو بسیار متنوع است و متریال های موجود سبب می‌شود که دست مجری برای اجرا باز باشد. از دیگر این مدلها طرح های گرانیتی هستند. کفپوش های دکوراتیو گرانیتی با استفاده از فلیک یا پولک های گرانیتی شکل می‌گیرند. برای اجرای این مدل کفپوش ها بعد از ریختن روکش می توانید پولکهای گرانیتی را روی سطح کار بپاشید و صبر کنید تا کاملاً خشک شود و سپس یک لاک باضخامت کم روی سطح کار ریخته شود. پولک‌های گرانیتی در رنگ‌ها و مدل‌های زیادی در بازار موجود است.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو طرح شب تاب یا فلورسنت:

کفپوش های شب تاب و فلورسنت از جمله کفپوش های دکوراتیو اپوکسی محسوب می‌شوند که طرفداران زیادی دارند این مدل کفپوش ها بعد از اینکه فضا تاریک می‌شود مقداری از نور را که دریافت کرده‌اند بازتاب می‌دهند و می‌درخشند. رنگ‌های شب تاب از پودرهای فلورسنت بیشتر این قابلیت را دارند. در این مدل اجرا پودر فلورسنت با لاک یا رزین اپوکسی مخلوط می شوند.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو طرح تلفیقی:

نمونه‌های اجراشده این کارها همگی سلیقه‌ای و دست مجری و در واقع به انتخاب کارفرماست. برای این روش شما می‌توانید هم‌زمان از پودرهای فلورسنت و پولک‌های گرانیتی و حتی پوستر استفاده کرد. در بعضی موارد دوستان باسلیقه با استفاده از متریال های موجود تصاویر زیبایی را خلق می کنند مثلاً طرح‌های ابروباد را اجرا می‌کنند و با پودر فلورسنت و یا پولک‌های گرانیتی ترکیب می‌کنند.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو طرح روش دفن اشیا:

یک مدل دیگر کفپوش هم می توان با استفاده از متریال اپوکسی درست کرد که بسیار منحصربه فرد است. برای اجرای این کفپوش معمولاً از قطعه‌های مختلف مانند سکه یا برش های کالباسی چوب یا صدف و سنگ روی کف چیده می‌شود و لاک روی آن را می‌پوشاند.

محبوب ترین محصولات آموزشی آنلاین

مشاهده همه محصولات آموزشی
Warranty

دیدگاه های کاربران

منتظر نظرات، تجربیات و سوالات خوبتان هستیم :)


قیمت کفپوش اپوکسی ( راهنمای خرید در سال ۹۸)

کفپوش اپوکسی بیمارستانی (کفپوش آنتی استاتیک)