آموزش نقاشی ساختمان با غلطک
بازدید:30121

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک من در این مقاله قصد دارم در مورد رنگ‌آمیزی و نقاشی ساختمان با غلطک به صورت کامل برای شما توضیح بدم. در واقع این مقاله مکمل محصول آموزش نقاشی ساختمان هستش که در این محصول…

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک

من در این مقاله قصد دارم در مورد رنگ‌آمیزی و نقاشی ساختمان با غلطک به صورت کامل برای شما توضیح بدم. در واقع این مقاله مکمل محصول آموزش نقاشی ساختمان هستش که در این محصول سعی کردم تمام مطالب در مورد نقاشی ساختمان در یک مدت کوتاه توضیح بدم. به طوری که از درک مطلب و انتقال درست مطالب کاسته نشود.
در این مقاله می‌خواهم توضیحاتی تکمیلی در مورد رنگ‌آمیزی و نقاشی ساختمان با غلطک و هر آن چیزی که این زمینه باید بدانید برای شما توضیح می‌دهم

 

تاریخچه ی نقاشی ساختمان با غلطک

با رواج و استفاده از غلطک انقلابی در صنعت نقاشی ساختمان به وجود آورد و باعث افزایش سرعت و کیفیت در این کار شد. تقریبا مدت ۱۰ سال است که استفاده از غلطک در بین نقاشان کشورمان رواج پیدا کرده. ولی حتی هنوز نقاشانی دیده می شوند که از قلمو برای رنگ آمیزی سطوح استفاده می کنند و دید خوبی نسبت به غلطک ندارد.
جالبه که بدونید استفاده کردن از غلطک مهارت خواصی می خواد و در دنیا افرادی هستد؛ که در نقاشی ساختمان به عنوان استادکار غلطک کشیدن هستند؛ و این یعتی شغل اون ها غلطک کشیدن است.
مثل اینکه یک تعمیرکار خودرو مهارتش فقط برق خودرو است من می خوام این مطلب به شما آموزش بدهم که مانند یک استادکار ماهر نقاش غلطک بکشید.

نقاشی ساختمان با غلطک بهتر است یا قلمو؟

این سوالی است که خیلی از افراد از من می پرسند؛ و من باید در جواب این سوال بگم که این سوال کلا از پایه اشتباه است. این سوال من مثل این است که از فردی بپرسید دست بهت است یا پا و یا موبایل بهتر است یا تبلت چون کارایی هر کدام با هم متفاوت است؛ و هر دوی اینها در نقاشی ساختمان استفاده می شود و کامل کننده ی کار یک دیگرند. ما برای سطوح صاف و پهن از غلطک استفاده می کنیم و برای قسمت های باریک و تنگ و درز ها و گوشه ها از قلمو استفاده می کنیم.

انواع غطلک در نقاشی ساختمان

غلطک ها به صورت انواع مختلفی در بازار موجود از نظر سایز و اندازه، بلندی پرز ها، کیفیت، کارایی و قیمت با هم متفاوت اند. غلطک ها از نظر کارایی یه انواع مختلفی تقسیم می شود؛ مثلا غلطک گوشه زن که زیاد کارایی ندارد و فقط دو نمونه ی آن بیشتر برای ما کارایی دارد غلطک مینی و غلطک معمولی (تفاوت از نظر قطر) که غلطک مینی برای جاهای باریک و تنگ مثل برای رنگ کردن لای کچبری ها و پشت شوفاژها و غلطک معمولی برای دیوارها استفاده می شود و از نظر طول در چند سایز ۱۰، ۲۰ و ۲۳ سانتی موجود است از مزایای غلطک های ۲۰ سانتی متری و ۲۳ سانتی متری اینه که حجم بیشتری از رنک رو بر می داره و می توان با هر بار که غلطک را داخل رنگ می زنیم حجم بیشتری از سطح را رنگ کنیم.

مزایا و معایب نقاشی ساختمان با غلطک

مزایای نقاشی ساختمان با غلطک:

استفاده از غلطک ها در نقاشی ساختمان کار رو خیلی آسان کرده اند.
سرعت انجام نقاشی ساختمان را خیلی افزایش داره اند.
کیفیت کار رو خیلی افزایش داده و در نهایت سطحی یک نواخت و یک پارچه به ما تحویل می دهد.

معایب نقاشی ساختمان با غلطک:

استفاده از غلطک تنها یک عیب دارد و آن هم این است که نمی توان کناره ها و گوشه ها را با آن رنگ کرد و خط کرفت و باید حتما قلمو هم استتفاده کنیم.

قیمت غلطک نقاشی ساختمان

قیمت غلطک نقاشی ساختمان بسته به نوع و جنس و  سایز آنها با هم متفاوت است و بسته به تغییر نرخ بازار هر روز در حال تغییر است.

ابزار مکمل برای نقاشی ساختمان با غلطک

برای استفاده از غلطک می خوام دو تا ابزار کمکی بهتون معرفی کنم که که وجود اون ها برای نقاشی ساختمان با غلطک واجب هستش که البته اگر این ابزار ها در دست رس تون نبود می تونید از ابزار های جای گزین اون ها استفاده کنید که در ادامه بیشتر در مورد اون با شما صحبت می کنم.

سینی غلطک:

اولین ابزار سینی غلطک هستش که به کمک اون غلطک رو به رنگ آغشته می کنیم؛ و با حرکت دادن غلطک روی سطح شیب دار آن رنگ اضافی غلطک رو گرفته و رنگ رو در تمام سطح غلطک پخش می کنیم. شما می تونیید به جای سینی غلطک از یک ظرف مثل سینی دیواره دار بزرگ یا نشت پلاستیک استفاده کنید.

دسته ی غلطک:

دومین ابزاری که می خوام به شما معرفی کنم دسته غلطک هستش که در بازار به آن دسته ی تلسکوپی هم گفته می شود؛ و سر اون رزوه ای وجود دارد که می توانیم غلطک رو به اون ببندیم. مزیت این دسته ها اینه که می توانید طول این دسته ها رو افزایش دهید و قسمت های بلند رو با اون رنگ کنید. شما می تونید بجای دسته ی غلطک از دسته ی طی هم برای نقاشی ساختمان استفاده کنید.

آموزش تصویری نقاشی ساختمان با غلطک

نحوه‌ی حرکت غلطک بر روی سطح:

همان تو که در تصویر مشاهده می‌کنید نحوه‌ی درست حرکتت دادن غلطک بر روی سطح به صورت زیک زاک و یا به صورت حرف ان انگلیسی است. سعی کنید غلطک را در تمام طول کار به صورت یکپارچه از بالا تا پایین حرکت دهید؛ و سطح را به صورت نصفه نصفه رنگ نکنید چون در این صورت زمانی که از جهت مایل به سطح کار نگاه کنید سایه ای را در وسط سطح مشاهده می‌کنید.

نحوه‌ی پرداخت غلطک بر روی سطح:

دقت کنید که پس از اجرای زنگ هر تکه به صورت حرکت زیک زاک به این خاطر که بافت‌های غلطک به صورت صاف و منظم دیده شود و کار پرداخت شود. یک مرتبه غلطک را از بالا به پایین و یا از پایین به بالا روی سطح حرکت می‌دهیم تا سطح کار به خوبی پرداخت شود.

نکات مهم استفاده از غلطک:

سعی کنید در زمان رنگ کردن یک سطح تا آن را تا انتها رنگ نکرده‌اید کار را متوقف نکنید. در این صورت بر روی سطح کار شما سایه‌ای ایجاد می‌شود. دقت کنید که در حال رنگ کردن سطح میله‌ی غلطک همیشه در یک جهت باشد چون اگر غلطک را در طول رنگ کردن یک سطح بچرخانید جهت بافت‌های غلطک عوض‌شده و در زمانی که به صورت مایل به سطح نگاه می‌کنیم سایه‌هایی را بر روی سطح کار مشاهده می‌کنیم.

نکاتی در مورد آموزش رنگ زدن سقف با غلطک

نحوه رنگ زدن سقف با دیوار هیچ تفاوتی ندارد و فقط در زمان اجرای نقاشی ساختمان بهتر است ابتدا سقف‌ها و سپس بدنه رنگ شود زیرا ممکنه در حین نقاشی سقف مقداری رنگ بر روی دیوارها بریزد.
سعی کنید لایه‌ی آخر رنگ را در جهت عمود بر منبع اصلی نور مثل پجره بزنید در غیر این صورت بر روی سطح کارتون سایه می‌افتد.
بعد از اتمام کار اگر کار به پایان رسیده غلطک را به خوبی با حلال رنگ شسته و کنار گذاشته شود؛ و اگر دوباره قصد کار با آن را دارید و یا فقط می‌خواهید در طول کار استراحت کنید غلطک را داخل یک پلاستیک بپیچید و درجایی خنک و دور از اشعه‌ی خورشید می‌توانید تا چند روز هم به همین شکل از آن نگهداری کنید.

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

غلطک های طرح دار غلطک هایی هستند که بر روی آن طرح‌هایی وجود دارد؛ و تشکیل‌شده از یک مخزن رنگ یک غلطک ساده و یک غلطک طرح دار که غلطک طرح دار به کمک غلطک ساده که در داخل مخزن رنگ می‌گردد. به رنگ آغشته می شود؛ و با کشیدن آن بر روی دیوار طرح غلطک بر روی دیوار نقش می‌بندد. نکته‌ی جالب در مورد غلطک های طرح دار هست اینه که در ایران قبل از انجام نقاشی ساختمان با غلطک استفاده از غلطک طرح دار با اصطلاح طرح کاغذدیواری مرسوم بوده است

محبوب ترین محصولات آموزشی آنلاین

مشاهده همه محصولات آموزشی
Warranty

دیدگاه های کاربران

3 دیدگاه

منتظر نظرات، تجربیات و سوالات خوبتان هستیم :)


  1. اله ویردی

    موفق باشی امپراتور

  2. مهدی محمدبیگی

    من به یادگیری این مهارت برای کار کردن نیاز داشتم و فکر می کردم باید برم یه مدت شاگردی کنم ولی با خریدن این دوره کلا کار رو یاد گرفتم م نیاز به هیچی دیگه ندارم ممنونم از شما.

  3. ahmad.jafari66

    سلام ممنونم به خاطر فایل های عالی تون

کفپوش اپوکسی ورزشی پلی یورتان (کفپوش تارتان)

بتونه کاری و درزگیری کناف

بتونه کاری و درزگیری کناف