بازدید:25587

کفپوش اپوکسی ورزشی پلی یورتان (کفپوش تارتان)

کفپوش اپوکسی ورزشی پلی یورتان یا کفپوش تارتان با سلام در این مقاله قصد دارم در مورد کفپوش اپوکسی ورزشگاهی یا فلکسی بل صحبت کنم در واقع این مقاله زیر مجموعه‌ی مقاله کفپوش اپوکسی (قسمت اول) هستش و اگر آن را…

کفپوش اپوکسی ورزشی پلی یورتان یا کفپوش تارتان

با سلام در این مقاله قصد دارم در مورد کفپوش اپوکسی ورزشگاهی یا فلکسی بل صحبت کنم در واقع این مقاله زیر مجموعه‌ی مقاله کفپوش اپوکسی (قسمت اول) هستش و اگر آن را مطالعه نکردید حتماً ابتدا در مقاله‌ی کفپوش اپوکسی چیست با  مفاهیم اولیه‌ی کفپوش های اپوکسی آشنا شوید؛ و سپس این مقاله را مطالعه فرمایید. با توجه به اینکه خیلی از مکان‌های ورزشی متأسفانه از استاندارد واقعی برخوردار نیستند ورزشکاران معمولاً دچار آسیب می‌شوند.
مهم‌ترین قسمت هر مکان ورزشی کفپوش است چون هرگونه حرکت ورزشی و پرش و … روی زمین انجام می‌شود و اگر کفپوش اپوکسی ورزشگاهی (الاستیکی و استاندارد) نباشد ضربات ناشی از زمین خوردن و آسیب به ورزشکار غیرقابل‌جبران خواهد بود.

کفپوش اپوکسی ورزشگاهی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

در کفپوش های ورزشی چون اصولاً تردد افراد زیاد است و جهش و پرش در آن اتفاق می‌افتد نیاز به سطح فلکسی بل داریم یعنی زیر پای ورزشکار نرمی و انعطاف وجود داشته باشه که فشاری که توسط پا روی زمین میاد ضربه یا فشار نامتعادل به استخوان‌ها و استراکچر بدن وارد نشه. بحث دیگر در مورد کفپوش های آنتی باکتریال و غبار گریزی کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان است که این خود بهترین مزیت برای سالن‌های ورزشی می‌باشد.

توجه: پس باید در ورزشگاه‌ها از کفپوشهای نرم و قابل انعطاف استفاده شود.

کفپوش اپوکسی ورزشگاهی پلی یورتان:

ما از کفپوش های پلی یورتان برای کفپوش ورزشگاه ها استفاده می‌کنیم چون پلی یورتان ها نسبت به اپوکسی نرم تر و قابل انعطاف هستند.

با توجه به اینکه اکثر ورزشگاه‌ها در فضای بیرون و زیر نور خورشید ساخته می‌شوند مثل زمین‌های والیبال و بستکبال پس باز هم نیاز هست که از کفپوش پلی یورتان استفاده شود چون مقاومت بیشتری در مقابل نور خورشید دارند.

معایب کفپوش اپوکسی پلی یورتان:

کفپوش های پلی یورتان یک ضعفی در مقابل اپوکسی دارند و اونم اینه که قدرت چسبندگی کمتری دارند. برای برطرف کردن این ایراد می‌توان چند روش استفاده کرد.

  • روش اول: که بهترین روش اجرا هستش اینکه می‌توانیم از صفرتا صد کار را از پلی یورتان استفاده کرد.
  • روش دوم: می‌شود همه‌ی مراحل را تا میانی اپوکسی استفاده شود و فقط روکش رویه را از جنس پلی یورتان استفاده کرد. تا بشه قدرت چسبندگی را با تلفیقی از اپوکسی و پلی یورتان بالاتر ببریم.

خط کشی‌های کفپوش اپوکسی ورزشگاهی:

برای اجرای خط کشی‌های نهایی ابتدا کفپوش را اجرا می کنیم و بعد از اینکه خشک شد شات بندی انجام می‌شود و شابلون گذاری و گراف بندی می‌شود و بر اساس طرح انتخاب شده و طبق نقشه‌ی قبلی  رنگ‌ها به ترتیب روی زمین اجرا می‌شود.

قیمت کفپوش اپوکسی ورزشگاهی (فلکسی بل)

قیمت کفپوش های اپوکسی ورزشی از رنج‌های بسیار متفاوتی برخوردار است.

نمونه‌های مختلف کفپوش های ورزشی که تأثیر مستقیم در قیمت خواهد داشت شامل:

اجرا در فضای باز

اجرا در فضای بسته

مقدار ضخامت

استفاده از گرانول و …

معمولاً قیمت کفپوش اپوکسی ورزشگاهی از رنج قیمت متر مربعی ۸۰ هزار تومان آغاز می‌شود تا ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان.

نوعی دیگر از کفپوش اپوکسی ورزشگاهی:

کفپوش های تارتان هم جزئی از کفپوش های ورزشی هستند که در واقع از خانواده ی پلی یورتان ها هستند.

کفپوش اپوکسی ورزشگاهی تارتان:

کفپوش پلی یورتان (تارتان) با توجه به خاصیت بالای جذب تنش‌ها و شوکهای وارد شده و انعطاف پذیری بالا و به دلیل خاصیت الاستیکی و مقاومت در برابر اشعه ی یووی از جمله بهترین ها در صنعت کفپوش های ورزشگاهی به شمار می‌روند.

این نوع کفپوش های معمولاً برای پیست‌های دومیدانی به کار می‌رود.

روش‌های مختلف اجرای کفپوش اپوکسی ورزشگاهی تارتان و قیمت آن:

کفپوش تارتان قیمت اجرا متر مربعی ۱۵۰ هزار تومان

کفپوش تارتان ساندویچی قیمت اجرا در متر ۱۸۰ هزار تومان

کفپوش ورزشی فول قیمت اجرا در هر متر ۲۸۰ هزار تومان

Epoxy flooring

محبوب ترین محصولات آموزشی آنلاین

مشاهده همه محصولات آموزشی
Warranty

دیدگاه های کاربران

منتظر نظرات، تجربیات و سوالات خوبتان هستیم :)


کفپوش اپوکسی پارکینگی

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک