سبد خرید شما خالی است!

بازگشت به فروشگاه

کفپوش سه بعدی

راز کفپوش سه بعدی به عنوان کفپوش فوق العاده لوکس سال ۲۰۱۸

درحال بارگذاری...

کفپوش اپوکسی چیست و نحوه ی اجرای کفپوش اپوکسی ( قسمت اول )

کفپوش اپوکسی چیست؟

سلام در این مقاله می خوام در مورد کفپوش اپوکسی و کلاً ساختار شیمیایی و خانواده‌ی کفپوش اپوکسی برای شما توضیح بدم. و شما رو با این مواد و کاربردهای اون آشنا کنم و انواع اون رو برای شما شرح بدم دوستان این مقاله‌ی مرجع من در مورد کفپوش اپوکسی خواهد بود. و به صورت مداوم سعی می کنم این مطلب رو به روز رسانی و اپدیت کنم تا بتونید از اون نهایت استفاده رو ببربد تاریخ آخرین به روز رسانی ۲۸ مهر ۱۳۹۷ می باشد. و می دونم اینقدر کاربرد ها و روش های اجرای کفپوش اپوکسی و خانواده ی مواد اپوکسی گسترده است. که حتما به این مقاله ختم نمی شه و مطاب زیادی رو در آینده در اختیار شما قرار می دهم.

کفپوش اپوکسی چیست ؟

اگر بخوام به زبان ساده و بدون پیچیده کردن مطلب و استفاده از اسامی شیمیایی پیچیده که اصلاً یادگرفتن اون به کار هم نمی یاد براتون توضیح بدم باید بگم که کفپوش های اپوکسی تشکیل‌شده از مواد مایع شیمیایی مثل رنگ که بعد از مخلوط شدن با ماده سخت کننده آن به نام هاردنر به ماده ای سخت و مقاوم تبدیل می شود مواد اپوکسی را صورت دو جزئی و سه جزئی نام می‌برند.

 • دو جزئی به این معنی هستند که ماده‌ای مکمل به نام  هاردنر دارد ( که همان جزء دوم یا خشک ‌کن آن است یا فعال‌کننده‌ی که بعد از ترکیب این دو مواد شیمیایی آن فعال‌شده و شروع به سفت شدن می‌کند مثل چسب‌های دوقلو ) که در زمانی که می‌خواهیم از آن  استفاده کنیم هاردنر را با آن ترکیب می‌کنیم.
 •  مواد سه جزئی : یعنی علاوه بر هاردنر که همان ماده ی خشک‌ کن آن است از ماده ی دیگری در ترکیب اپوکسی در آن مخلوط کرد مثل : گروت اپوکسی که یکی از موادی است که با مخلوط ۳ جزئی یعنی رنگ و سیلیس ( با دانه بندی متفاورت برای استقامت بیشتر ) و هاردنر تشکیل و آماده ی استفاده می شود.

توجه داشته باشید: در اجرای اپوکسی تینر یک جزء به حساب نمی آید تا حد امکان سعی کنید از آن در اجرای کفپوش اپوکسی استفاده نکنید.

باید دقت داشته باشیم که میران ترکیب مواد اپوکسی با هاردنر آن در شرکت‌های مختلف متفاوت است و معمولاً بر روی ظرف‌های اون ها نوشته‌شده است ( میزان ترکیب این مواد بسیار مهم است و توصیه می‌کنم برای این کار از ترازوی دیجیتال استفاده کنید. چون اگر این مواد درست باهم ترکیب نشوند کفپوش هیچ موقع خشک نمی‌شود و به مشکلی بزرگ می‌خورد.)

تاریخچه ی کفپوش اپوکسی در جهان:

تاریخچه ی کفپوش اپوکسی در ایران:

در همین اول می خوام یه تاریخچه‌ی کوچکی در مورد کفپوش های اپوکسی به گم تا بهتر بتونید اون رو درک کنید. چون من چند وقته می‌شنوم که می گن کفپوش های اپوکسی ابداع ما بوده یا ایرانی‌ها اون رو اختراع کردن. ولی در واقع واقعیت اینکه این حرف درست نیست کفپوش اپوکسی در سال ۱۳۴۵ وارد ایران شد و حتی قبل‌تر از اون یعنی سال ۱۳۳۸ یعنی زمان پدر شاه المان‌ها به صورت پیمان‌کار وارد ایران شدند؛ و جاهایی مثل پالایشگاه‌های ایران _ اسلحه‌خانه‌های ایران و جاهایی که اسلحه و مهمات نظامی می‌ساختن و … رو تمام کفپوش اپوکسی کردن.

 خانواده ی مواد اپوکسی ؟

مورد مهم دیگه ای که باید به اون توجه داشته باشیم اینکه خانواده ی مواد اپوکسی از دو گروه تشکیل شدند مواد پلی آمین و مواد پلی آمید و نکته‌ای که باید همیشه به آن توجه داشته باشید. اینکه مواد پلی آمید رو نمی شه قطر داد و معمولاً به‌صورت یک‌لایه‌ی نازک از آن استفاده می‌کنند و به علت ضد اسیدی و خاصیت آنتی باکتریال آن بیشتر در موارد مثل آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و لوله‌های صنعتی و … از آن استفاده می‌شود. چون این مواد گزینه‌ی مطلوبی برای پیشگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی هستند. ولی مواد پلی آمین رو هرچقدر که بخواهیم می تونیم بهش قطر بدیم که مواد اصلی کفپوش های پلی آمین‌ها هستند.

پس در زمان خرید مواد اپوکسی (موادی که می‌خواهیم به آن قطر بدیم مثل لایه‌ی میانی و لایه‌ی نهایی و لاک اپوکسی باید به فروشنده بگوییم: که پلی آمین اون مواد رو به ما بده. پلی آمین‌ها حتی در ساخت اشیاء تزیینی هم استفاده می‌شود  و در مواردی مثل استفاده از پرایمر اپوکسی( لایه‌ی آماده‌سازی ) چون پرایمری که ما برای اجرای کفپوش از آن استفاده می کنیم از خانواده‌ی پلی آمید است. باید دقت کنید که بیشتر از یک میلی‌متر قطر نگیرد و یا تجمع نکند.
مثلاً در خلل و فرج‌های زیرا سطح زیر آن خشک نمی‌شود و بعد از اتمام کار کفپوش اپوکسی آن سطح باد می‌کند.

باید دقت داشته باشید: روش اجرای کفپوش اپوکسی بسته به شرایط محیطی تغییر می کند.
مثلا: در مواردی که خل و فرج کف زیاد است و یا حفره های بزرگ دارد و احتمال تجمع پرایمر در آن زیاد است. ابتدا مرحله ی بتونه انجام می شود و سپس پرایمر اعمال می شود.

کفپوش اپوکسی

ساختار شیمیایی کفپوش اپوکسی :

لطفاً این بخش رو با دقت بخونید چون خیلی مهمه : مولکول اپوکسی تشکیل‌شده از دو اتم کربن و یک اتم اکسیژن دیگر که به هم پیوند می‌خورند و ساختار حلقویی محکمی را پدید می‌آورند و پیچیده ترین ترکیب‌های از همین مشخصه قابل درک و شناسایی است.

و اگر همین رو بخوام به زبان ساده بگم : هرکدام از ملکول های اپوکسی مثل یک‌دانه های زنجیر هستد که رو سطح کار ریخته می‌شوند و این ملکول ها در واکنش‌های شیمیایی با هاردنر که همان ماده‌ی فعال‌کننده و یا سخت‌کننده‌ی آن است با دانه‌های اطراف خود شروع به متصل شدن می‌کنند. و شبکه‌ای یکپارچه به وجود می‌آورند نکته‌ی مهمی که در این موضوع ما باید بدانیم اینکه این دانه‌ها از بالا به هم وصل می‌شوند . پس یعنی مواد از بالا شروع به سخت شدن می‌کنند. و زیر آن هنوز خشک نشده و نکته دوم اینجاست که آخرین دانه‌های این زنجیر باید به سطحی هم‌جنس خودش پیوند بخورد و یا به سطحی زبر و خشن نفوذ کند این یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در مورد کفپوش های اپوکسی بدانید.

باید دقت داشت که زمان مخلوط کردن هاردنر یا همان فعال‌کننده – سخت‌کننده – جز دوم با مواد اپوکسی به‌خوبی مخلوط شود و برای این کار از همزن برقی یا یک چوب رنگ (یک چوب یا میله ) استفاده کنیم. تا ماده‌ای یکنواخت به دست آید تا سطح یکپارچه خشک شود.

ویژگی‌های مواد کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی بعدازاین که کاملاً خشک شدند قابل شستشو هستند و به علت داشتن خاصیت کشسانی و انعطاف‌پذیری که دارند. در زمان تغییر شکل سطح زیرین و در مقابله ضربه مقاومت زیادی دارند و نکته‌ای که باید در مورد مواد اپوکسی رعایت کنید. اینکه این مواد فشار مثبت عمل می‌کنند یعنی هر مقدار آب روی سطح آن باشد مشکلی ندارد. ولی اگر آب به زیر آن نفوذ کند یا سطح زیر رطوبت داشته باشد مواد اپوکسی این فشار رو تحمل نمی‌کنند و کفپوش باد می‌کند. و این به دلیل املاح آمین داخل آب هستش که به مواد آمین داخل کفپوش فشار می‌آوردند. (من بعداً مفصل در مورد این موضوع صحبت می‌کنم)

کفپوش اپوکسی

اجرای کفپوش های اپوکسی:

کفپوش های  اپوکسی به دسته‌های زیادی تقسیم می‌شوند و نمیشه برای اجرای همه‌ی اون ها یک فرمول اجرایی مشخص داد و نحوه‌ی اجرای هرکدام با هم فرق دارد.

ما می تونیم کفپوش های اپوکسی رو اینجوری تقسیم‌بندی کنیم:

کفپوش های صنعتی مثل: کفپوش های پارکینگی و کارخانه جات و کارگاه‌ها و ورزشگاهی (فلکسی بل) و بیمارستانی (آنتی استاتیک) و پلی یورتان (آنتی یوی) و …

کفپوش های دکوراتیو مثل: کفپوش سه‌ بعدی و طرح‌های افکتی (ابر و باد) و استیکری و اکلیلی و گرانیتی و شب تاب (فلورسنت) و … تقسیم می‌شوند.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • کفپوش اپوکسی ساده
 • کفپوش اپوکسی استیکری
 • کفپوش اپوکسی ابروباد یا افکتی
 • کفپوش اپوکسی ابروباد ترکیبی
 • کفپوش اپوکسی گرانیتی
 • کفپوش اپوکسی اکلیلی
 • کفپوش اپوکسی پولکی
 • کفپوش اپوکسی دانه شیشه‌ای
 • کفپوش سه‌ بعدی یا چاپی (که در مقاله‌ی جامع به این مدل کفپوش پرداخته‌ایم)

برای ورود به مقاله ی کفپوش سه بعدی بر روی متن کلیک کنید

اماکنی که معمولاً از کفپوش اپوکسی استفاده می‌کنند:

 • اماکن مسکونی
 • مراکز لوکس تجاری
 • هتل‌ها
 • فروشگاه و مرکز تجاری
 • استودیوهای تلویزیونی
 • مراکز مستعد داشتن کفپوش لوکس شیک و دکوراتیو
 • پارکینگ‌های عمومی
 • کارخانه‌ها و تولیدی‌ها
 • ورزشگاه‌ها و زمین‌های ورزشی

نحوه ی اجرای کفپوش اپوکسی صنعتی:

کفپوش های صنعتی شامل کفپوش های رنگی هستند مثل رنگ آبی خاکستری قرمز و سفید و همه ی رنگ هایی که در رال رنگ هایی اپوکسی هست براتون کاتالوگ اون رو قرار دادم

مرحله‌ی اول بررسی محلی که قصد اجرای کفپوش اپوکسی را داریم :

باید تمام شرایط را بررسی کنیم و باید سطحی که می‌خواهیم کار اپوکسی انجام بدیم یه برسی یا بازبینی داشته باشیم در مورد برسی سطحی که می خوایم کفپوش روی اون اجرا بکنیم باید یک سطح زبر و تراز باشد  تراز باشد یعنی سطح که می خوایم اجرا انجام بشه مثلاً اگر یک سالن یا یه محیط اجرایی باشد این سطح ما باید نسبت به افق هم راستا باشد و اگر هم شیب داره یه شیب خیلی ملایم و کمی رو داشته باشه.

بعد از برسی سطح اولیه مرحله‌ی سنجش رطوبت و مقدار آلودگی در محیط که کار در آن اجرا می‌شود. باید بررسی کرد اگر محیطمان محیط مرطوبی باشد.  منظورم رطوبت محیطی موجود در هوا نیست رطوبت در کف زمین اگر بیشتر از دو دهم باشد اون سطح باید در زمان اجرا از پرایمر های خاصی استفاده شود. که رطوبت از آن به لایه‌های بالا نفوذ نکند (میزان رطوبت رو می تونید با دستگاه رطوبت‌سنج هم‌اندازه بگیرید ولی نیاز واجبی به این دستگاه نیست و می‌توان به‌راحتی تشخص داد که یک سطح رطوبت دارد یا خیر) اگر رطوبت به مواد پلی آمین نرسد مشکلی ایجاد نمی‌کند ولی وقتی برسد واکنش شیمیایی ایجاد می‌کند که حتماً در بخش خودش در این مورد ابن صحبت می‌کنم.

مرحله‌ی دوم پاکسازی محیط :

وقتی می‌خواهیم مکان هایی مثل پارکینگ‌ها و کف کارخانه جات و تعمیرگاه‌ها و … رو کفپوش کنیم اول باید گردوغبار و جرم‌ها و روغن و لای و رو از روی زمین چسبیده رو تمیز کنیم می تونیم به چند روش عمل کنیم روش اول اگر جرم کم باشد بهترین راه شستن با آب و تاید هستش و اگر اون جرم و کثیفی بیشتر از حد مجاز باشد و به حالت لای به زمین چسبیده باشد می تونید قبل از شستشوی کامل از جوهر نمک رقیق شده در آب هم استفاده کنید (به میزان مساوی با آب رقیق کنید)

نکته‌ی مهم: بعضی از افراد این آلودگی‌ها را با تینر فوری پاک می‌کنند و به علت خطرات زیاد استفاده کردن از اون من به هیچ وجه استفاده از اون رو توصیه نمی‌کنم. به این خاطر که گاز تینر فوری در هوا پخش می‌شود و موجب آتش‌سوزی خواهد شد.
در سالن‌های صنعتی که نیازی به کفپوش های اپوکسی صنعتی دارند سطح بتنی بهترین گزینه برای اجرا می‌باشد.

یک تجربه: در مکان هایی که چربی انباشته شده و پاکسازی به وسیله شستشو سخت است از یک راه حل بسیار کم هزینه می توان استفاده کرد.
استفاده از حرارت شعله: با استفاده از شعله تمام چربی های سطح کار را بسوزانید و به راحتی روز بعد با یک جارو و شستشوی کف را کاملا عاری از چربی بنمایید.

معمولاً در مکان‌های صنعتی که خرابی سطح زیاد است بهتر است بعد از پاک‌سازی و خشک شدن سطح ابتدا زیرسازی و ترمیم شود و بعد ساب زده شود.

کفپوش اپوکسی

روش زیرسازی و ترمیم سطح:

برای هم‌پوشانی درزها و شکاف‌ها کمتر از ۳ میلی‌متر از بتونه‌ی اپوکسی و برای ترک و شکاف‌های بیشتر از ۳ میلی‌متر و یا جاهایی که سطح قلوه‌کن شده باشد از گروت اپوکسی استفاده می‌کنیم.

دقت کنید که نیازی نیست همه‌ی سطح را بتونه کنیم فقط کافی است درزها و ترک‌ها گرفته شود. یادتون باشه ما برای اجرا به یه سطح زبر نیاز داریم و در مراحل بعد سطح صاف و یکنواخت می‌شود.

 ببینید یه اصطلاحی رواج پیداکرده به نام ماستیک که مال کساییِ که فیلم‌هایی رو دیدن در مورداجرای لایه‌ی میانی وقتی دیدن داره فرد رنگ رو با لیسه می کشه روی سطح کار با اطلاعاتی که از نقاشی ساختمان دارند. فکر می کنند داره بتونه‌ی ماستیک اجرای می کنه باید اینجا این مورد رو بگم که ما در اپوکسی بتونه‌ی یکپارچه نداریم؛ و فقط کافیه درزها گرفته شود و در مورد اون کار با لیسه باید بگم که اون لیسه ها ی شیاد داره که برای پخش کردن یکنواخت مواد از اون استفاده می‌شود.

دقت کنید که ساختن بتونه فقط با مواد اپوکسی انجام می‌شود و تمام روش‌هایی که غیرازاین به شما گفته می‌شود. مثلاً استفاده از چسب چوب و سیمان یا بتونه کناف و… غیراستاندارد است و اجرای بتونه و اصلاح سطح در اپوکسی قبل از اجرای لایه‌ی پرایمر هستش.

مرحله‌ی اجرای ساب زدن سطح کار :

برای هم‌سطح کردن و زبر کردن سطح کارمون باید ساب بزنیم اگر مقدار سطح شما زیاد باشد. می‌توانید از افرادی که شغلشون تخصصی کف‌سابی هستش کمک بگیرید. و بعد از ساب زدن باید گردوغباری که بر روی سطح به خاطر ساب زدن مانده رو تمیز کنیم. (چون گرد غبار باعث میشه مواد به خوبی به سطح نچسبند) بهترین راه برای پاک کردن گردوغبار شستن کل سطح با آب خالی هستش و بعد باید بزاریم تا سطح مون کاملاً خشک بشه حد اقل یکی دو روزی باید صبر کنیم.

مرحله‌ی اجرای پرایمر بر روی سطح کار :

دقت کنید که پرایمر ها از جنس پلی آمید هستند و نمی‌توان به آن قطر داد چون خشک نمی‌شود و در مرحله بعد کار به مشکل می‌خورید. شما می تونید پرایمر رو با غلطک حوله‌ای اجرا کنید فقط باید دقت داشته باشید پرایمر جایی تجمع پیدا نکند.

پرایمر دو تا کار انجام میرده :

 • اول _ اینکه نفوذ می کنه به سطح کارمون و اونو سیر آب می کنه و باعث میشه لایه میانی به داخل سطح فروکش نکنه.
 • دوم _ اینکه مثل چسب دوطرفه عمل میکنه و باعث میشه لایه‌های اپوکسی بهتر به سطح بچسبد.

ولی دقت داشته باشید که کار اصلی پرایمر سیر آب کردن سطح است. و اگر سطح منافذ بازی نداشته باشد. برای نفوذ پرایمر مثل سنگ اجرای پرایمر روی همچین سطحی بعداً برامون مشکل‌ساز و کفپوش از روی کار بلند می‌شود.

بعد از اجرای پرایمر معمولاً ۴ تا ۶ ساعت طول می‌کشد تا پرایمر خشک شود.

مرحله‌ی اجرای لایه‌ی میانی کفپوش اپوکسی :

لایه‌ی میانی که در واقع مهم تریت قست کار است را روی سطح کار اجرا می‌کنیم. و اگر در اجرای آن بی دقتی شود صد در صد کفپوش دچار مشکل میشود. این لایه مقاومت مکانیکی بسیاز زیادی به کار می‌دهد و از روی زمین به راحتی جدا نمی‌شود. که البته مشکلی هم ایجاد نمی‌شود ولی برای مکان‌هایی مثل کارگاه‌ها و کارخانه جات که به مقاومت فیزیکی سطح نیاز دارن (چون مدام در این مکان‌ها ماشین‌های لیفتراک بارهای سنگین جابه‌جا می‌کنند) لازمه که لایه‌ی میانی حتماً اجرا شود.

نکته: برای استقامت کف در بعضی مکان ها از مش استفاده می شود. مش در لایه ی میانی به کار گرفته می شود. و سبب استحکام کف و البته صرفه جویی در مقدار مصرف رنگ می شود. جنس مش از فایبر گلاس هستش. و معمولا در رمپ پارکینگ برای جلو گیری از روان شدن رنگ و شره کردن مواد از مش و سیلیس همزمان در لایه ی میانی استفاده می شود.

کفپوش اپوکسی

مرحله‌ی اجرای لایه‌ی نهایی:

بعد از اجرای لایه‌ی میانی لایه‌ی نهایی یا همان رنگ اپوکسی رو اجرا می‌کنیم

مزایای کفپوش های اپوکسی :

 • تمیز کردن آسان کفپوش اپوکسی: به دلیل نداشتن درزی که باکتری‌ها بتوانند در آن رشد کنند و به راحتی می‌توان خاک و گرد و غبار آن را تمیز کرد. و این پوشش‌ها مقاومت بالایی در مقابل حرارت دارند و می‌توان به‌راحتی آن را با بخار شو شستشو داد
 • دوام و طول عمر بالا : کفپوش اپوکسی محافظ بتن کف می‌باشد و به دلیل عدم جذب رطوبت کارایی کفپوش را برای مدت طولانی افزایش می‌دهد.
 • جذاب زیبا دل‌انگیز : کفپوش اپوکسی با طرح‌ها و رنگ‌های بی‌شماری که می‌توان با آن خلق کرد چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.
 • بهبود ایمینی در محل کار : کفپوش اپوکسی مقاوم در برابر لغزش و غیرقابل اشتعال می‌باشد . علاوه بر این براق بودن آن می‌تواند روشنایی محیط را ۳۰۰ درصد افزایش دهد.
 • تحمل تأثیرات ترافیک بالای : سیستم کفپوش اپوکسی با تنوع طرح و رنگ برای مناطق ایمینی و مناطق ترافیک و رفت‌وآمد لیفتراک و مناطق کار و همچنین کاهش سایش در وسایل نقلیه حمل‌ونقل موجب حرکت سریع مواد می‌شود که باعث افزایش بهره‌وری می‌شود.
 • سازگار با محیط زیست : کفپوش اپوکسی جزء مصالح ساختمانی غیر سمی است و سازگار با محیط زیست برای شرکت‌های علاقه‌مند به محیط زیست یک انتخاب عالی است.
 • مقرون‌به‌صرفه بودن : کفپوش اپوکسی پس از نصب و اجرا سطحی بادوام و سخت ایجاد می‌کند که نیاز به نگهداری کمی دارد و هزینه‌های شرکت را پایین می‌آورد.
 • ضریب مقاومت بالای حرارتی : که بین منفی ۴۰ تا مثبت ۱۲۰ درجه سانتی گراد می‌باشد.

معایب کفپوش های اپوکسی:

 • کفپوش اپوکسی بالقوه و چنانچه خوب اجرا شود و از متریال درجه یک در آن به کار برده شود از همه مهم تر شرایط نگهداری آن رعایت شود عیبی ندارد.
 • البته به جر دوتا عیب بزرک که مربوط به نکات دیگر است.

۱_ قیمت کفپوش: با توجه به متریال های موجود قیمت بالایی دارد و چنانچه کارفرما ار مزایای آن مطلع نباشد. نمی توان او را برای اجرا این نوع کفپوش قانع کرد.
۲_ مدت زمان اجرا: به دلیل لایه لایه بودن کفپوش و زمان خشک شدن هر لایه اجرای آن نسبت به کاشی و سرامیک و پارکت طولانی تر هستش. و اکثرا موقع اجرا ۳ تا ۷ روز طول می کشد
با کوچک ترین اشتباه در اجرا به مشکل بزرگی بر می خوریم و باید در ترکیب مواد و خرید لواز نهایت دقت رو بکنیم.

در قسمت ها بعدی این مقاله کفپوش های سالن‌های ورزشی یا همون کفپوش های فلکسی بل و کفپوش های بیمارستانی یا همون آنتی استاتیک , پلی یورتان ( انتی یوی ) و … رو کامل با نحوه‌ی اجراش رو بهتون توضیح می دهم.  و یکم هم در مورد نکات و  ویژگی‌های کفپوش اپوکسی که می تونید در اون ایجاد کنید با شما صحبت می‌کنم. حتماً سؤالات خودتون رو در پایین همین صفحه از من بپرسید تا در قسمت دوم به اون ها جواب بدم.

قیمت کفپوش اپوکسی ( مصالح و اجرا )

از اونجایی که این اولین مقاله‌ی مرجع من در مورد کفپوش های اپوکسی هستش  قصد دارم. قیمت های کفپوش های اپوکسی یعنی هزینه‌ی اجرا و تمام مواد و مصالح رو از معتبرترین شرکت‌های واردکننده در مقاله ای جداگانه معرفی کنیو و قیمت ها را در این قسمت بروز نگاه داریم

برای اطلاعات بیشتر لطفا به مقاله قیمت کفپوش اپوکسی مراجعه فرمایید

ما در حال تلاشیم تا محصول آموزشی کامل و جامعی را تهیه کنیم و در آن تمام مواد و متریال خانواده ی گستره ی کفپوش های اپوکسی را به شما معرفی و تمام مراحل اجرای انواع کفپوش اپوکسی را بر روی انواع سطوح و شرایط محیطی به صورت عملی و بومی شده به شما نمایش دهیم و با فایل های اپدیت محصول که هر ماه از مجموع سوالات و مشکلات و مطالب جدیدی بر روی سایت قرار می گیرد تا علم شما را در این زمینه بروز نگاه داریم و مواد و متریال های جدید را به شما معرفی کنیم.

جهت راهنمایی و مشاوره در زمینه ی اجرا و آموزش های کفپوش اپوکسی لطفا با همکارم خانم موسویان تماس بگیرید

شماره تماس :  ۰۹۳۵۴۶۰۰۷۸۰

آیدی تلگرام : Fmosavian2018@

 

نظر اساتید در مورد آموزش کفپوش اپوکسی

آموزش کفپوش اپوکسی

 

دوستان عزیزم بی‌صبرانه منتظر نظرات پیشنهادات انتقادات و تجربیات خوبتون در قسمت نظرات همین صفحه هستند

دانلود ویدئو دانلود PDF
,,,,,,
راه آسان تری برای ارتباط با کاربرنمان پیدا کردیم کانال تلگرام آقای دکور

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه های این نوشته :

مطالب سایتتون خیلی عالیه
لطفا هزینه های مصالح و اجرا کفپوش های سه بعدی و دکوراتیو رو توضیح بدید

hasantaash U�U�?�U� :

با سلام و ممنون از اطلاعات خوب و مفیدی که در سایت قرار دادید
لطفا اگه ممکنه بفرمایید در زمان تولید رزین کفپوش اپوکسی از چه حلالهایی استفاده میشه و آیا رزین کفپوش اپوکسی هم داریم که در زمان اجرا بشه با تینر یا هر حلال دیگه اون رو رقیق کرد؟ آخه میگن اپوکسی کفپوش رو فقط زمان تولید میشه رقیق کرد و زمان اجرا نمیشه اون رو رقیق کرد و برای شل کردن اون باید با حرارت غیر مستقیم آب داغ شل بشه.

با سلام
رزین یا همان لاک اپوکسی یک ماده ی دو جزعی هستش این یعنی رزین رو فقط میشه با هاردنر ( خشک کن ) مخلوط کرد با اضافه کردن جز سوم مثل تینر اپوکسی تغییر در ساختار اون بوجود میاد و خواص خودش رو از دست می دهد.
بهترین راه نرم کردن رزین با گرم کردن اونه که با حرارت شعله ی مستقیم روی ان است ( نکته ی مهم شعله مستقیم هیچ اسیبی به رزین در حال اجرا نمی رساند و رزین قابل اشتعال نیست )

hasantaash U�U�?�U� :

اینکه رزین کفپوش اپوکسی با شعله مستقیم مشتعل نمیشه با نظرتون موافقم؛ اما سرعت پخت (کیورینگ) سطح افزایش پیدا میکنه و این ممکنه مانع خروج حباب از بخش زیرین بشه؟ ممنون میشم اگه نظر خودتون رو بگید.

با سلام
نه ما اصلا لاک رو با شعله گرم می کنیم برای خارج کردن حباب و اینکه سطح صاف تر بشه و کفپوش اپوکسی ما صیقلی تر به نظر برسه

buildboard U�U�?�U� :

مطلب بسیار جالبی بود و استفاده کردم لطفا در مورد کفپوش اپوکسی پارکینگی هم یه مقدار توضیح بدین خیلی متشکرم ممنونم.

امیر U�U�?�U� :

بسیار عالی کامل و جامع در مورد کفپوش اپوکسی توضیح دادین ممنونم لطفا کمی هم در مورد کفپوش سه بعدی توضیح بدین لطفا
در صورت تمایل بنده اعلام آماده همکاری میکنم باشما

ممنونم در مورد کفپوش سه بعدی اپوکسی در مقاله ای جداگانه توضیح داده شده
https://www.aghayedecor.com/%DA%A9%D9%81%D9%BE%D9%88%D8%B4-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

rsotoudeh93 U�U�?�U� :

سلام، محتوای سایتتون عالیه،

محبوب ترین محصولات فروشگاه
اموزش کفپوش اپوکسی

محصول جامع آموزش کفپوش اپوکسی در سال ۲۰۱۸

قیمت: ۱,۶۹۰,۰۰۰تومان ۸۴۵,۰۰۰تومان تومان
محصول جامع آموزش کفپوش اپوکسی آموزش کفپوش اپوکسی به شما کمک می کند در عرض یک مدت کوتاه یاد بگیرید به صورت حرفه ای در صنعت کفپوش اپوکسی هر سطحی که در نظر ...
مشاهده محصول
نقاشی ساختمان

آموزش نقاشی ساختمان به زبان ساده

قیمت: ۲۴۸,۰۰۰تومان ۱۲۴,۰۰۰تومان تومان
آموزش نقاشی ساختمان به زبان ساده ( نقاش‌خانه‌ی خود باشید! ) محصول آموزش نقاشی ساختمان به شما کمک می کند تا در عرض یک ساعت یاد بگیرید مانند یک نقاش ماهر ساختمان منزل و ...
مشاهده محصول
مشاهده همه آموزش های آنلاین
آدرس: مشهد - بلوار وکیل آباد - وکیل آباد 87/8 - پلاک 36
تلفن تماس: ٦٥- ٣٥٠٩١٢٦١-٠٥١